O mnie

Moje zdjęcie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Poland

wtorek, 11 marca 2014

Gips.Kiedy przed przeszło czterema tygodniami dowiedziałem się, że po roku przerwy wracam do świata gipsu, mówiąc delikatnie, nieco się zdenerwowałem. Wiosna za pasem, a ja znowu zamienię się, jak to zgrabnie określił mój kumpel Krzysztof M., w półczłowieka-półodlew. Na szczęście godzinna, relaksacyjna sesja pod kroplówką spowodowała, że uspokoiłem się i zacząłem opracowywać kryzysowy plan działania. Wraz z upływem płynu w, zawieszonej nad moją głową, plastikowej butelce, byłem coraz bardziej przekonany, że mając do dyspozycji jedną rękę, zęby i chwytne kolana, jakoś sobie poradzę. Mało tego! Wpadłem na genialny, w swej prostocie, pomysł. Napiszę podręcznik fotografowania dla ludzi w gipsie! Uświadomiłem sobie nagle, że o ile półki księgarń uginają się pod ciężarem pozycji traktujących o fotografii krajobrazowej, portretowej, mody itp., o tyle nie ma książek poświęconych fotografii urazowej! Jeżeli dołożymy do tego fakt – myślałem - że statystyczny Polak przynajmniej raz w życiu coś sobie łamie i jednocześnie posiada średnio półtora aparatu fotograficznego, to taki podręcznik musi okazać się strzałem w dziesiątkę i przyniesie mi rozgłos i pieniądze! Co prawda trochę martwiło mnie, że po wydaniu bestsellera sporo czasu zajmą mi spotkania autorskie, wywiady, rauty oraz odbieranie nagród, ale z drugiej strony byłem pewien, że jak każdy celebryta, jakoś sobie z tym poradzę.
Próba generalna fotografowania w półpancerzu odbyła się podczas akcji liczenia zwierzyny w Lesie Warmińskim. Spędziłem tam pół dnia, nic mi się nie stało i nawet zrobiłem kilka zdjęć. Idąc za ciosem pojechałem więc nad Biebrzę i tam było już znacznie lepiej. Oczywiście w obu przypadkach korzystałem z pomocy życzliwych mi osób i to im w największej mierze zawdzięczam, że mogłem cieszyć się przedwiośniem.
Tylko pomysł z książką, jakoś wywietrzał mi z głowy. Przynajmniej do następnej kroplówki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10 komentarzy:

 1. no to bracie powiem tak ... te gęsi, kilka gęsi, konkretnie siedem gęsi z kilkunastoma drzewami, konkretnie z siedemnastoma drzewami w tle to majstersztyk! to jest obraz, który mógłbym powiesić w dużym pokoju, ale gdybym był nowobogacki to nawet w livingroomie! I potrafię to uzasadnić: to zdjęcie jest jak Yin-Yang, łączy w sobie jednocześnie nostalgię i radość. Chyba nie muszę tego uzasadniać. To dzieło skończone! To spektakl, który zawiera wszystkie elementy emocji, których szuka się w sztuce - Gratuluję! Zdjęcie następne po tym ... nienawidzę tego twojego obiektywu, to niesprawiedliwe! Ja też chcę taki ostry ... zazdroszczę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. To najlepszy komplement "zdjęciowy", jaki do tej pory słyszałem/czytałem. W sumie to liczyłem, że kiedyś zostaniesz tym nowobogackim i będziesz kupować moje zdjęcia, ale Ty oczywiście wolisz robić je własnoręcznie. I to się nazywa kumpel?!

   Usuń
 2. a jeszcze mam pytanie do 3/11 - czy zrobiłeś może ujęcie z ostrym pierwszym planem na gąskach i rozmytymi sarenkami? Bardzo chciałbym je zobaczyć ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mam. Początkowo uznałem, że sarny są ciekawsze. Gdy po chwili zmieniłem zdanie, saren już nie było.

   Usuń
 3. Przedkomentator powiedział już wszystko o opozycji gęsi-drzewa a ja zagłosuję dziś na zdjęcie stado2 oraz lądowisko. Nie tylko dla jakości zdjęć, lecz ze względu na moje kumoszki zbożowe na pierwszym oraz rozczulająco skupione na zbliżającej się ziemi białolice na drugim. Gratuluję Jednorękiemu bandycie oraz sobie bo mogę takie obrazki oglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo o to w tych wszystkim chodzi. O ujęcie! I dlatego to takie trudne i fajne jednocześnie. Pozdrowienia dla kumoszek!

   Usuń
 4. Gęsi z płotami w tle, te kilka lecących na tle drzew oraz sarny podobają mi się. Pozdrawiam. Igor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście płoty jeszcze gdzieniegdzie są i mam nadzieję, że pozostaną. Szkoda tylko, że nad samą Biebrzą znikają.

   Usuń
 5. Prawie całkowity brak oryginalności z mojej strony, no cóż.... "co prawda to prawda" , czyli nr.2, nr.3..oraz nr. 4... o "płotach" przecież też nie można zapomnieć...na koniec dodam jeszcze tylko od siebie nr.7...ostre i ładny bokeh. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ja również będę nieoryginalny i powiem, że gęsi są tak fotogeniczne, że wystarczy naciskać migawkę i zdjęcia robią się same.

   Usuń