O mnie

Moje zdjęcie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Poland

czwartek, 23 sierpnia 2018

LASER.


       Jak wiecie, czas temu jakiś nasze domowe stadło powiększyło się o kota z zubożałego, hrabiowskiego rodu Fiodorowiczów, którego przedstawiciele posiadali niegdyś rozległy majątek ziemski na Podlasiu, komis karocowy oraz dwa bio-warzywniaki w Ostrołęce, ale wszystko to przetracili w trzy karty w roku pańskim 1868. Nie o ziemiaństwie i nie o kotach jest jednak ten post, a o genialnym pomyśle, na który - nie chwaląc się przesadnie - wpadłem onegdaj.
       Kot hr. Fiodor wiodąc, wzorem przodków, życie birbanta, ozrzalca* i połoka** nabawił się był znacznej nadwagi, co uświadomiła nam miła pani weterynarz po przeprowadzeniu specjalistycznych badań z wykorzystaniem oczu człowieka, wagi oraz przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 120 złotych polskich plus VAT. Jako, że kocia masa przewyższała optymalną blisko dwa razy, uczona ta kobieta zaordynowała dietę z gatunku drakońskich oraz zasugerowała tchnięcie w Fiodora sportowego ducha, czyli umieszczenie w jego dziennym grafiku, ćwiczeń fizycznych, ze szczególnym uwzględnieniem lekkoatletyki.
       Zatrwożona powyższą diagnozą gŁoś popędziła - niczym ten chart zajadły, a żwawy - do placówki handlowej pod nazwą "Mruczex. Spółka z o.o.", gdzie drżącymi dłońmi wydała średnią powiatową na dietetyczne karmy oraz specjalistyczny sprzęt sportowy, dedykowany otyłym kotom płci obojga.
       Wspomniany sprzęt składa się z dzwoniącego kutasa*** podczepionego do ugumowionego sznureczka i - finalnie - patyczka z plastiku oraz lasera. Tak jest! LASER`a! Nie jest to co prawda, sprzęt, za pomocą którego mógłbym np. strącić naszego satelitę szpiegowskiego "Nad Niemnem 1" (gdybyśmy oczywiście takowego posiadali) z niskiej orbity okołoziemskiej, ale LASER, to zawsze LASER i o tym właśnie, poniekąd, jest ten post.
        Bezpośrednio po wizycie w lochach lek. wet., Fiodor rozpoczął bycie na diecie w zorganizowanym naprędce obozie kondycyjnym, choć zapewne on sam nazwałby ten obóz zgoła inaczej. Tak, czy siak, kocisko dwa razy dziennie uganiało się za, miotanym przez gŁosia, kutasem i/lub czerwonym, LASER`owym światełkiem, jadło nienachalnie i już po kilkunastu dniach zauważalnie pogorszyło się w talii, czyli metoda zadziałała! Pewnego dnia dowiedzieliśmy się jednak, że o ile kutas jest OK (cokolwiek by to miało znaczyć), to LASER raczej już takim nie jest! Okazuje się bowiem, że drapieżnik i owszem, będzie ganiał za ofiarą pod warunkiem jednak, że od czasu do czasu dogoni, ucapi, skonsumuje lub porzuci, co w przypadku czerwonego światełka jest raczej mało prawdopodobne. Efektem niedogonienia, nieucapienia, nieskonsumowania i nieporzucenia może być zawirowanie behawioralne, które w skrajnych przypadkach prowadzi do całkowitego zaniku kociej pasji łowieckiej, czyli czas na puentę.

PUENTA

       Uzbrojony w nową, potężną wiedzę, zacząłem kombinować i - co było niejako oczywiste - doznałem olśnienia! Przecież jest to bajecznie prosty sposób na wyeliminowanie szkód powodowanych przez drapieżniki w łowiskach i hodowlach, czyli - innymi słowy - doskonała metoda na utrącenie argumentów przedstawianych przez ludzi chcących przywrócenia polowań na np. wilki.
       Pomyślcie sami! Wystarczy, że wyposażymy każdego miłośnika przyrody i każdego grzybiarza w LASER`y i wyślemy ich w mroczne ostępy, gdzie bytują wilki, rysie, niedźwiedzie i nadżarłoczne ryjówki. Teraz wystarczy, by nasi dzielni wolontariusze zaczęli masowo i energicznie miotać czerwonymi światełkami po wspomnianych ostępach, by niechybnie zainteresować tym ww. drapieżniki. Po kilku miesiącach nawalania LASER`em po lesie, zarówno wilki, jak i pozostałe bestie zawirują behawioralnie, zatracą instynkt łowiecki i staną się niewinnymi weganami (instynktu przeżycia nie stracą, więc - jak mawiał Miś Uszatek - bezapelacyjnie przerzucą się na dietę roślinną), co spowoduje, że porzucą dotychczasowy łańcuch pokarmowy. W ten sposób skończą się bestialskie ataki na zwierzęta (a przede wszystkim na niewinne dzieci w Bieszczadach), zaś myśliwym ubędzie flagowych argumentów. I tak oto, dzięki mojej, skromnej osobie, wilk będzie syty, dzieci przetrwają, a myśliwi posmutnieją. Jednym słowem, cztery golonki w jednym saganie, a wszystko to za marne 120 złotych (plus VAT!).

PS. Poniżej pierwsze, tegoroczne jaskółki (na fotkach oczywiście nie ma jaskółek, ale tak się czasem mówi) z rozlewiska. 
___________________________________
*Ozrzalec: obżartuch. [Krasnowolski A., Niedźwiedzki W. Słownik Staropolski. 26.000 wyrazów i wyrażeń używanych w dawnej mowie polskiej. Drukarnia M. Arcta. Warszawa. Nowy Świat 41, s. 298
**Połok: obżartuch. Ibidem s. 362
***Kutas: daw. "ozdoba z nici, jedwabiu, sznurka itp. w kształcie pędzla. [Słownik Języka Polskiego PWN, https://sjp.pwn.pl/slowniki/kutas.html]


Brodźce śniade.


Brodźce śniade z adoptowanym kszykiem.


Wyżej wymieniony w półkrasie.


Jw. x 2


Rycyk.


Tudzież.


Tudzież II.


Tudzież III. Ostateczna rozgrywka.


Rycyk i brodźce śniade, albo odwrotnie.


Też.


Ciągle to samo, choć przybyło rycyków.


Teoretycznie to samo, ale tym razem bez rycyków.


A teraz bez brodźców śniadych.


I bez jednego rycyka.


Brodziec śniady podczas knucia.


Bataliony w stanie spoczynku upierzenia.


Podobnie, ale mniej.


Rycyk z zawirowaniami behawioralnymi, będącymi wynikiem nieudanego eksperymentu naukowego z wykorzystaniem LASER`a.


Na pierwszym planie bekas kszyk, a na drugim, zamazana sylwetka jakiegoś innego ptaka, który najprawdopodobniej wydał mi się mniej ciekawym, albo był za daleko, albo jedno i czwarte.

69 komentarzy:

 1. Bajeczna logika! Cudne zdjęcia, wspaniały styl pisania. Co za dystans do głupoty :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję:) Zawsze staram się mieć dystans ... do wszystkiego:))

   Usuń
 2. na czym jak na czym ale na kotach się znam i... laser ok, ale żeby uniknąć zaburzeń psychowszelakich pod koniec zabawy fajnie jest rzucić coś materialnego na podłogę, myszkę z walerianą czy co i zaprowadzić kota laserem do tejże zdobyczy i na niej zgasić urządzenie. Kot złapie podrzutka i nie będzie się fochał że go wydymali.
  Nawet dostałam taki laser co na 800 metrów świeci - nie wiem po co to komu ale ponoć kosztuje kilka stów i dostałam na urodziny bo po pijaku na Sylwestra mi się podobało świecenie ludziom po oknach i jeden taki usłyszał że chcę... to mam. Zaleta taka że nawet w najostrzejszym świetle słonecznym widać punk - zielony. Za to po ciemku idzie oślepnąć. Normalnie mogłabym za snajpera robić i ludzi straszyć, ale u nas nie mają odpowiednich odruchów.
  Widzę, że czytamy te same doniesienia o szkodliwych dzikich zwierzach porywających dzieci - może miały koszyczek, szły przez las do babci i w czerwonych płaszczykach...
  Powodzenia w odchudzaniu kota, jakby co to mogę polecić kilka karm na których są moje z racje jednej wybrednej bestii i sznurówki z nich takie że aż żal patrzeć że jedzą coś w składzie gdzie jest więcej mięsa i warzyw niż w gulaszu mojej mamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowaliśmy, ale olewał zabaweczki i uporczywie szukał czerwonego światełka, aż mi się go żal robiło, choć zazwyczaj mam w stosunku do łajzy inne odczucia:)) Na szczęście śmiga za kutasem i przywykł do głodu, co u niego oznacza brak pełnej michy 24/24 oraz brak przekąsek w postaci kociej kiełbasy, sera itp., więc chudnie, czyli niech je, to co teraz:) PS. Ostatnio usłyszałem w radio, że policja szuka delikwenta, który ostrzelał laserem samolot w Balicach. W tej sytuacji, ja bym się posiadaniem lasera nie chwalił zanadto:))) Już lepiej te dzieci powystrzelaj, żeby nie wodziły biednych wilków na manowce gastryczne:))

   Usuń
 3. Fotki przepiękne, tekst jak zawsze uroczo jajcarski, a zwłaszcza przesmaczne podpisy pod obrazkami:)))
  PS
  Jak się u mnie pokazały wilki też miałam pomysł na laser w postaci wysypywania na ich drodze np. puriny czy innych kulek i obserwowania czy tż zarzucą gospodarkę łowiecką czy jednak nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Grażyna:) Ktoś mi kiedyś zarzucił, że nie podpisuję, to zacząłem:)) I co zarzuciły?

   Usuń
  2. Nie wysypałam, pięć dorosłych sztuk, to trochę przerosło moją wyobraźnię, ale też pomyślałam, że jakby miały zejść na psy to nie byłoby fajne i ostatecznie ja zarzuciłam pomysł:))

   Usuń
  3. Mogą, ale zajść na psy, tak jak my zachodzimy na tzw. jednego:)

   Usuń
 4. W miescie stolecznym Olsztyn otworzy sie niebawem specjalny punkt uslugowy z boeznia do odchudzania kotow. Gdyby problem z talia imc Fiodora utrzymywal sie to sluze adresem. A zdjecia no coz piekne rycyko- brodzce powielone odbiciami w wodzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa inicjatywa, tylko wyjaśnij mi proszę, co oznacza termin "boeznia", gdyż jak wiesz żaden ze mnie hodowca kotów:)) PS. Odbić już więcej nie będzie, bo i woda zniknęła. Po przejęciu stacji pomp przez PTOP miało być idealnie, a jest, jak jest, czyli ... nieidealnie.

   Usuń
  2. bieznia przez z z kropka. Cos sie stalo i nie moge polskich znakow wpisywac

   Usuń
  3. Rozumie, jak mawiają pod Grójcem:)) I to jest pomysł! Też takie coś otworzę! "Expresowe chudzenie kotów es.a.". 0,00005% dla Ciebie za pomysł i zapomnij o sprawie!

   Usuń
 5. Trzeba krzyknąć EUREKA!!! rycyki, brodźce, bataliony de best*
  *de best - po podlasku super:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzyknąć może nie, gdyż wszystko ucieknie, ale coś tam sobie pod nosem pomruczałem:)) PS. Zgadza się, ale zapomniałaś dopisać, że po staropodlasku, gdyż teraz mało kto używa tego zwrotu, pomijając leciwe staruszki!

   Usuń
  2. Czyli że jestem takową leciwą? A może to też po starobiałostocku lub staroolsztyńsku?

   Usuń
  3. To oznacza, li i jedynie, że znasz miejscowy folklor i historię, jak mało kto, nie licząc mnie:)))

   Usuń
 6. Nowy gatunek ptaka, który nazywa się TEŻ wymiata.
  Tekst też debeściak.
  Jak zwykle :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Stokrotko:) Bardzo lubię teże, szczególnie wiosną, gdy paradują w szatach godowych i są wtedy prawie całkowicie czarne:)

   Usuń
 7. sdjęća 9,937 / 10

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj, Wojtku.

  Pomysł laserowy trąci geniuszem:)

  Widzę, że moje myśli idą podobnym torem do Stokrotkowych, bo ja chciałam zapytać, czym się różni Tudzież Pierwszy od Tudzieża Drugiego i Trzeciego:)

  Dziś umykałam przed nietoperzami:) Nie przepadam za gadziną, to znaczy ssaczyną:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wręcz eugeniuszem, rzekłbym:)) Niczym szczególnym zważywszy, że to ten sam gatunek, a nawet te same chłopaki:) PS. Umykaj, umykaj! Nietoperze uwielbiają być nosicielami wścieklizny, a to - przynajmniej kiedyś - oznaczało 30 bolesnych zastrzyków w brzuch!

   Usuń
 9. Fajne te jaskółko-rycyki, tak beztrosko brodzić sobie w wodzie... i te odbicia w tafli wodnej, jakby było ich 2x więcej.
  Co do laserów to mam inny pomysł. Zamiast strzelb, niech wyposażą myśliwych w atrapy z laserem i postrzelają sobie jak w paint-ballu, tyle że bez farby, po co ogłupiać zwierzęta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajne, szkoda tylko, że woda opadła i już nie ma lustra, tylko błocko po horyzont:( My tak właśnie robimy. Podchodzimy, jak najbliżej pstrykamy i chodu. Im jednak to chyba nie wystarczy.

   Usuń
 10. co jeden to lepszy - Pinokio zzieleniałby z zazdrości, gdyby owe ptaszyska zobaczył.
  z kotami, jak z ludźmi - nadwaga staje się regułą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Etam. Rzuciłby w przestrzeń kilka blag i biedne ptaki mogłyby mu skoczyć obunóż:)) PS. Coś w tym jest. Dobrobyt dotyka nawet futrzaki:)

   Usuń
 11. Ja się nie znam, ale i tak się wypowiem, jak to w internecie przystoi. Czy kot i sport, to oksymoron czasem nie jest? Naturą kota jest leżeć sobie, a nie ćwiczyć lekkoatletyki i na diecie być.
  W ogóle do czego to doszło, laser zamiast myszy, wilki wege, jeszcze trochę i będziemy wszyscy jak te barany trawę jeść (jak to powiedział pewien Turek o kuchni włoskiej). Dobrze, że zające nie czytają blogów, boby się zmartwiły potencjalną konkurencją u stołu.

  PS. I nie pisz takich trudnych wyrazów, bo jakby Cię chcieli czytać młodzieży, to będą musieli przerabiać, a Ciebie wsadzą na frymuśną listę razem z ozrzalcami tudzież innymi połokami.
  PS2. Muszę powiedzieć, że hr. Fiodor ciężkie życie z Wami ma. ;D
  PS3. Rycyki oraz inne zawirowane bardzo nadobne są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie trochę jest, ale tu chodziło o ratowanie jest nędznego życia:))) Co zaś tyczy diety, to nie musisz się martwić. Wystarczy, że jakiś celebryta ogłosi, że w trawie jest od cholery glutenu i laktozy, a wędlinach nie ma mięsa (bo nie ma) i z tzw. bani. Hipsterstwo rzuci się do krakowskiej suchej i parówek, jak muchy do ... po prostu, jak muchy:)) PS. O tej całej chucpie dowiedziałem się już po napisaniu postu, więc brat prawnik jakoś mnie wyratuje. PS.2. Określiłbym to raczej rajem na Ziemi! PS.3. Są. Ukryć się nie da:))

   Usuń
  2. Niby racja, ale wszystko jednak chwilowo idzie w kierunku soi, tofu i jarmużu, więc nie wiem czy Krakowska się doczeka. :)
   PS. Czyli z natury używasz Tudzieży? Chyba jeszcze gorzej.
   PS. 2 Raj! Więzienie, listy gończe, gimnastyka, odchudzanie. Raj sobie inaczej wyobrażam. :D

   Usuń
  3. No idzie, ale po jakimś czasie wraca do schabowych, bo tego szajsu zwyczajnie nie da się jeść. Iwona jest wegetarianką, ale wegański shit omija szerokim łukiem. Smaku nie ma tam za grosz, konsystencja jak musza destynacja, więc nadaje się to wyłącznie na kompost pod pokrzywy:))
   PS. Oczywiście, że używam! Brat przyjeżdża jutro.
   PS.2. Dla jednego więzienie, a dla innego raj. Futrzasty ma prawdopodobnie inklinacje do masochizmu, więc nie - pomijając żarcie - nie narzeka :)))

   Usuń
 12. Smaczny tekst i zdjecia, zazdraszczam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo:) Trzeba samemu spróbować, a zwłaszcza spędzić noc wśród żurawie:)

   Usuń
  2. Omaj(jakistam)got!!! Toz bym z powrotem chyba pelzala na moim reumatyzmie! A komary??? Zewloki by ze mnie zostal! Raczej pozostane na twoim blogu :) :) :)

   Usuń
  3. Bardzo mi miło, choć teren nie jest tak straszny, jak go niektórzy fotografują:))

   Usuń
 13. Miałem ten sam problem z Mas Kotką, po jakimś czasie przestawała gonić za plamką. Ale wystarczyło (tylko nie mów nic GŁosiowi - niespodzianka lepiej działa na obie strony) przyświecić nim na ruszającą się nogę Żony... Ale akcja!
  Mówię Ci GŁoś będzie zachwycona, mojej Marzence omalże głos od niespodzianki odebrało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł genialny, zwłaszcza że zawału serca nijak nie da się podciągną pod zabójstwo z premedytacją, laser nie zostawia śladów, a kot będzie milczał, bo ma współudział:))

   Usuń
  2. No nie, eliminacji połowicy w ten kocio zręczny sposób nie brałem pod uwagę. Raczej spontaniczny efekt slapsticku ;)

   Usuń
  3. Żartowałem przecież:))) ... chyba ...

   Usuń
  4. Mom takom nadziejeł. Boby, gdyby, Głosia ubyło z Pantełonu polskich fotogra..fów, ików? no jak zwoł tak zwoł, znaczy Panie tych co przyrode cykajom to by była ta no niezawatowana strata!

   Usuń
  5. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić:)

   Usuń
 14. Ach te lasery. Niebezpieczne narzędzie w rękach amatorów świecenia w oczy polotom.
  Ptaki jak żywe, lubię takie fotografie, uwieczniające nie tylko piękno przyrody.
  :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w rękach zawodowców już niekoniecznie:)) Dziękuję:) Szkoda, że sezon powoli się kończy, ale jeszcze walczymy:))

   Usuń
 15. Wojtuś, Wojtuś ;-)

  PS. No i w politykę się wmieszałeś ;-)
  http://wyborcza.pl/7,162657,23819377,skot-czyli-spoleczny-komitet-obrony-tudziez-y-narodzil-sie.html#sortBy:Time-Desc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś trzeba, zwłaszcza, gdy polszczyzna w potrzebie! Ten Komitet powinien nosić moje imię, gdyż to ja - nie chwaląc się - rozpocząłem nierówny bój ze słownymi zaborcami nie bacząc na straszliwe konsekwencje, ze szczególnym uwzględnieniem męczeńskiej śmierci w męczarniach!

   Usuń
 16. ładnie

  https://emi-skucinska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Wreszcie doczekałam się na fotki z rozlewiska :D. Nie wiem, czy jest lepsza opcja na rozpoczęcie dnia niż obejrzenie sobie zdjęć rodziny zastępczej kszyka, rycyka po zobaczeniu lasera itd. PS. Cudowny pomysł na to, jak przestawić wilki na ekologiczne, wegańskie nawyki, ale czy podziała? Z tego co kojarzę, to raczej koty zaczynają szaleć po zobaczeniu lasera, psowate są chyba bardziej ogarnięte pod tym względem. A może się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałem, że akurat Tobie spodobają się te fotki:) W końcu nie nas - miłośników kszyków - tak wielu:)) Musi podziałać, gdyż inaczej jakiś oszołom zniesie w końcu moratorium na odstrzał, a tego bardzo nie chcę. Już na poważnie, mieliśmy w ubiegłym roku sześć bezpośrednich spotkań z wilkami i jakoś przeżyliśmy. a najwięcej strachu i tak napędziły nam lochy.

   Usuń
 18. Jak to za jednym zamachem można i w staropolskim się podszkolić, i pokontemplować piękne ujęcia we wspaniałym świetle, i jeszcze są kocie i środowiskowe porady - tyle w jednym :)
  Nasz, z pochodzenia wiejski kocur, (z zabłąkanymi genami kota norweskiego) patroluje teren wokół balkonu, trzyma na dystans gołębie i ma raczej odwrotny problem. Może to z nadmiaru obowiązków ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to w dodatku za darmo i od serca! :))) PS. Dlatego jestem przeciwnikiem trzymania zwierząt w mieszkaniach bez możliwości wychodzenia. Powinny cieszyć się pełną swobodą, a nasz niestety tak nie ma. Usprawiedliwia nas tylko to, że gdyby nie trafił do Olsztyna, trafiłby do kociego Wyraju, a tego raczej chcieliśmy uniknąć:)

   Usuń
 19. Notka jak zawsze tętni życiem i humorem, a ja przynajmniej wiem, co oglądam, kiedy patrzę na piękne fotki. Ten rycyk z odbiciem behawioralnym rewelacyjny!
  Zwierzęta na diecie? Świat oszalał, czy ludzie zmienili życie nie tylko sobie?
  Serdeczności zasyłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ultro, staram się, jak mogę:))) Ten blog, z założenia, miał mieć charakter edukacyjny, ale coś poszło nie tak i jest, jaki jest. Od czasu do czasu staram się jednak opamiętać i napisać coś z sensem, tak jak w przypadku tych fotek:)) PS. A czy kot domowy jest jeszcze zwierzęciem? Chyba już nie bardzo:)

   Usuń
  2. Dziękuję. Po raz pierwszy ktoś mi pokazał rycyka, więc przynajmniej na zdjęciu potrafię go wskazać. W tym pędzie rzadko podnosimy głowę do góry, by ptaki oglądać, taka jest brutalna prawda.
   Serdeczności zasyłam

   Usuń
  3. Cała przyjemność po mojej stronie:) Rycyki były już w wiosennych postach i to o wiele ładniejsze, gdyż w szacie godowej. Ja podnoszę zawsze, ale u mnie to już jest odruch. Tak, czy siak, warto podnosić, gdyż można zobaczyć to, czego nie pokażą nam żadne media:)

   Usuń
 20. Moje kociska są zwierzętami wychodzącymi .... w ładną słoneczną aurę, bo jak się zacznie plucha słota a nie daj co śnieg to nie opuszczają swoich (czytaj łóżek w naszych sypialniach) ani na krok - chyba że walnąć w kuwetę albo zeżreć coś dobrego no i wtedy nadwaga gotowa, ale na wiosnę wytopią wszystko . I tak od 10 lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fiodor jest nieszczęsnym mieszkańcem kamienicy w mieście, było nie było, wojewódzkim, więc o wychodzeniu nie ma mowy:)) I właśnie dlatego w dalszym ciągu uważam, że życie zwierzaków w mieście jest bez sensu, ale akurat w przypadku hr. było to ratowanie jego gnuśnego życia:))

   Usuń
 21. I tak powinieneś się cieszyć, że kot nie dostał cukrzycy, mój sąsiad miał takiego. A zdjęcia rycyków przypomniały mi, że czas pojechać nad Jeziorsko, to chyba jedyne miejsce koło Łodzi, gdzie można je oglądać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, zwłaszcza że Iwona miała kiedyś chorowitego kota, więc coś tam wiem. PS. Wiosną, czy teraz?

   Usuń
 22. Akurat kotami się nie zajmuję, a zdjęcia urokliwe.

  OdpowiedzUsuń
 23. Matko jedyno! Jak ty to rozróżniasz? dzięki za podpisy, chociaż wiedziałam, że to nie jaskółki ( bociany też nie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi, że to nie jest takie trudne, zwłaszcza po 30 latach łażenia po krzakach z lornetką i aparatem:))

   Usuń
 24. Niby dobrze. Ale czy tacy wilcy pozbawieni instynktu łowieckiego nie utuczą się zbytnio na trawie i innej roślinności? Kto ich będzie odchudzał? Zresztą wszystkie zwierzęta zgnuśnieją, bo nie będą się ganiać wzajemnie... Chociaż z drugiej strony... Łatwiej je będzie fotografować!

  OdpowiedzUsuń