O mnie

Moje zdjęcie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Poland

środa, 16 kwietnia 2014

Latawiec.
Zdjęcia poniżej to przykład jednej z wielu zmarnowanych przeze mnie okazji. Ptak to, dość powszechny w Polsce, błotniak stawowy. Spotkałem go podczas spływu Biebrzą, gdy krążył miedzy polami, a nadrzecznym trzcinowiskiem z materiałem na gniazdo. Byłem już zmęczony całodziennym pływaniem i dlatego pstryknąłem tylko tych kilka zdjęć. I teraz żałuję, ze nie poświęciłem mu więcej czasu.

15 komentarzy:

 1. Materiał ... na gniazdo ... z kaczką?!? W/g mnie to on zbiera chrust na rozpałkę bo w planie jest kaczka z różna ... ale mogę się też mylić, nieodgadniona jest natura drapoli. Super foty i bardzo się cieszę że byłeś zmęczony, bo znając Cię, zaangażowałbyś się w podawanie błotniaku gałązek:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to ja zaplułem ekran! Na to nie wpadłem, a szkoda gdyż nie tylko zmęczony, ale i głodny byłem wtedy okrutnie!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Coś w tym latawcu rzeczywiście jest.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Ja również. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś sfotografować nie tylko stawowego, ale też jego kuzynów.

   Usuń
 5. Fajnie wyglądają lotki błotniacze, tak elegencko wygięte w locie i to oczywiście jest zasługa Pana Błotniaka ale Twoja Wojciechu też, boś je nam pokazał. Zastanawia mnie ciemniejszy łuk widoczny na zdjęciu błotniako-kaczym. Zdradzisz co to takiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale mogłem posiedzieć tam trochę dłużej i zrobić zdecydowanie więcej i zdecydowanie lepszych zdjęć. Ale jak zwykle mądry Polak po szkodzie. Co do łuku. Niestety nie kryje się za tym żadna emocjonująca historia. To po prostu zwykła trzcina na pierwszym planie.

   Usuń
  2. A aj już wymyśliłam gotycką tęczę, satanistyczną tęczę (w skali szarości), albo...

   Usuń
  3. Wojtek!!! tyle razy mówiłem - marketing przede wszystkim! To nie jest żadna, tym bardziej zwykła trzcina!
   To tzw. "beżowa tęcza" - niezwykle rzadkie zjawisko przyrodnicze, które można zaobserwować, wyłącznie w trakcie gdy błotniak leci bezpośrednio nad kaczką!

   Usuń
  4. Przecież wiem, ale gdybym to ujawnił, w połowie blogów pojawiłyby się beżowe tęcze, a jestem dopiero w trakcie załatwiania wyłączności na zjawisko. W momencie uzyskania stosownych dokumentów, beżowa na dobre rozpanoszy się w moich postach.

   Usuń
  5. Beata, możesz rozwiną to coś po albo.... Oczywiście pod warunkiem, że nie zamkną mi bloga:)

   Usuń
  6. Zostawiłam wykropkowane dla tych, którzy wpadną na jeszcze jakiś fajny pomysł tęczy dziwacznej.

   Usuń
 6. a ja chciałbym się skontaktować z autorem bloga - mam pewien biznes:). Proszę o kontakt pod kmiroslawk@wp.pl. Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń