O mnie

Moje zdjęcie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Poland

niedziela, 13 sierpnia 2017

Mróz niestety zelżał.

       W tym miejscu miał być inny tekst, ale gŁoś stwierdziła, że jest i knajacki i wulgarny i obrazoburczy, a tak w ogóle, to pakuje wodery i wyprowadza się do matki.
       Jako, że bardzo nie chciałem pozostać sam na sam z talerzami ufajdanymi resztkami po podkurku (sam posiłek polecam!) zgodziłem się zastąpić wspomniany tekst - czymś innym. Początkowo planowałem coś lekkiego i krotochwilnego, ale pomyślałem sobie, że nawet podczas wakacji warto przeczytać wartościową publikację, która poszerzy horyzonty i ubogaci jaźń i stąd właśnie poniższa porcja uczonych ciekawostek z pogranicza królowej nauk, fotografii i biologii kręgowców.

       A zatem, czy wiecie, że …

       … gdyby położyć wszystkie, posiadane przeze mnie obiektyw jeden za drugim, to ich sumaryczna długość byłaby tylko 521666666666,6 razy mniejsza od, liczonej w decymetrach, odległości z Ziemi do Jowisza w chwili, gdy jest on (Jowisz) najbliżej?
       … gdyby dodać do siebie wszystkie godziny spędzone przez nas w terenie, uzyskaną sumę podzielić przez uśrednioną wartość objętości wody w Biebrzy, zaś otrzymany iloraz pomnożyć przez liczbę stadnych w północnej Warmii, to iloczyn, byłby - o dziwo - inny?
       … gdyby zasilić rynek wtórny wszystkimi, używanymi przeze mnie spodniami terenowymi, to losowo wyłoniony, azjatycki szwacz mógłby nie pracować przez trzy piąte kwadransa?
      … gdyby ułożyć wszystkie, biebrzańskie łosie wzdłuż równika, to te - które trafiłyby na ocean - niechybnie utonęłyby?
      … gdyby oskubać wszystkie ptaki z naszej dzielnicy, to uzyskane pierze wystarczyłoby na wypchanie jaśków dla trzech osad Inuitów pod warunkiem, że trwa właśnie rok akademicki i w wiosce są sami starcy?
       ... gdyby przyszło 1000 atletów, to nie udźwigną?
       … gdyby mężczyźnie o wzroście od 1780 do 1781 cm odjęto chirurgicznie wszystkie członki, to i tak nie zmieściłby się do plecaka fotograficznego, ale za to bez problemu uwiłby sobie gniazdko w statystycznym worku na siatki maskujące?
       … gdyby wrzucić wszystkie Nikony i Nikkory do Morza Północnego, to zniknąłby port w Rotterdamie?
       ... gdyby zsumować wszystkie, wykonane przeze mnie fotki, to wyszłoby tego sporo?
       … gdyby bardzo dokładnie policzyć nogi wszystkich statywów gŁosia i zaokrąglić wynik do tuzina miejsc po przecinku, to otrzymalibyśmy wartość równą 6,000000000000?
       … gdyby przymusowo wysiedlić wszystkie, warmińskie tumaki, a w ich miejsce wsiedlić wszystkie, bieszczadzkie niedźwiedzie brunatne zarażone wścieklizną, to w naszych lasach wzrosłaby liczba grzybów szlachetnych?
       
       I na koniec wreszcie:

       
       … gdyby nie ten cholerny upał, to nie byłoby tego czegoś?

PS. Poniżej aktualny wynik rozgrywek w ramach, wspomnianego w poprzednim poście, Błotnistego Pucharu:

FC Żuraw (1 : 0) KS Fotki Przyrodnicze A Mogłem Się Wyspać PHU Iwona Meble Balkonowe Z Dowozem W Cenie Zatorze.50 komentarzy:

 1. Specyficznie napisane ... ale zdjęcia fantastyczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może i piłeś coś dziwnego i napisałeś trochę od rzeczy, ale za takie fotki - wybaczam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jotko, wyjaśniłem przecież, że to wina upałów. Mój mózg narodził się w czasach klimatu umiarkowanego i źle znosi anomalie pogodowe, które chyba już anomaliami nie są :)))

   Usuń
 3. Zapomniałeś dodać:
  .....gdyby ilość porzadanych przeze mnie zdjęć podzielić przez pięć a następnie wyciagnąc z tego pierwiastek z dwóch to i tak padłyby wszelkie możliwości przesyłowe, nie mówiąc o cierpliwości i humanitarnym podejściu do bliźniego :))))

  Przegięłam, wiem :)))) ale i tak nie mogę się powstrzymać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wratisko, mógłbym oczywiście nałgać, że ..., ale prawda jest taka, że nie miałem jak. Jutro naprawię co się da (pomijając limit) i zaprawdę, do końca tygodnia wszystko dostarczę! Te nowe również! Tak mi dopomóż itd. :))

   Usuń
 4. Ptaki, nieruchoma tafla wody i delikatne rozmycie dają prześwietny efekt. Gratuluję tak pięknych zdjęć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Woda jest niestety zaśmiecona roślinnością, ale czekamy na deszcze:))

   Usuń
 5. Przedostatnie! światło i ta ugięta tafla wody jak w Matriksie, zapada w pamięć, więc przegrzewaj się dalej, bo Ci służy:-) a gdybanie trochę mnie zastanowiło,ale jak doszłam do grzybów, po których post się urywa, to wszystko jasne, chyba niekoniecznie były szlachetne:-) M. po sąsiedzku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz działamy przed świtem, więc o przegrzaniu nie ma mowy, choć ślady w mózgu zapewne pozostaną na dłużej:)) PS. Nic nie wiem na ten temat :)))

   Usuń
 6. Wpis przypomina mi starą wiadomość z Radia Erewań: Naukowcy radzieccy obliczyli, że gdyby całą wodę dostępną na ziemi zamrozić w kostki o boku 1 cm, a potem te kostki ustawić jedna na drugiej, to powstała by wieża wysoka, jak jasna cholera...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie:)) Podobnie jest z żydowskim dociekaniem, co byłoby gdyby ściąć wszystkie drzewa i jednocześnie wrzucić je do morza? Otóż okazuje się, że ... byłby WIELKI PLUSK:))

   Usuń
 7. To dokładnie tak jak z moimi plecakami (a służą do wszystkiego, na wypady, wczasy, zakupy, narzędzia, znoszenie kamieni do ogródka, jako "statyywy" pod aparat, żeby nie kłaść go na błocie itp.).
  Gdyby je wszystkie które miałem i mam zsumować a następnie podzielić przez lata mojej aktywności w terenie, to wyszło by że... jakiś anonimowy szwacz gdzieś w dalekiej Azji musi co roku szyć dla mnje nowy...
  Podłe samopoczucie z faktu bycia wyzyskiwaczem, łagodzi mi tylko świadomość ile ja muszę wyprodukować prądu żeby mnie stać było na opłacenie jego pracy, i jeszcze zgrai pośredników i pijawek (fiskusy wszystkich krajów... odwalcie się odemnie)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co się kajać. Ty kupujesz, a ktoś ma pracę. Źle płatną, to fakt, ale w tym akurat przypadku Azjaci nie są osamotnieni. PS. Powinniście mieć deputat, tak jak leśnicy drewno, a górnicy węgiel:)) PS.2. Właśnie planuję kupno nowego plecaka, gdyż stary nie wytrzymuje bagna:)

   Usuń
  2. Mamy! Mogę sobie nabrać do plecaka ile wlezie prądu...
   ;)

   Usuń
 8. :-)))
  Nie ma to jak poczucie humoru w ostateczności :-)
  A zdjęcia niesamowite...
  Słów brakuje tak są piękne ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Wreszcie ktoś ocenił ten post inaczej, niż tylko jako majaczenie po używkach :))) PS. Wreszcie pojawiło się dobre światło:)

   Usuń
 9. Buhahahahaha Przez cały czas się śmiałam. Super post. :D Bardzo mi się podoba.

  Zdjęcia są magiczne, boskie. Nie umie opisać. Mam nadzieję, że za wiele lat będę w stanie takie zrobić. :D

  Pozdrawiam, miłego dnia życzę. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że kolejna osoba nie sugeruje mi picia i jedzenia podejrzanych substancji:))) Co to znaczy "za wiele lat"? Robisz dobre zdjęcia i tyle! Myślę, że najważniejsze w pstrykaniu, to znaleźć się w dobrym miejscu o właściwiej porze. W przypadku ptaków nie zawsze jest to jednak możliwe, co pokaże następny post:)

   Usuń
 10. Fascynujące ciekawostki, a już najbardziej ta o łosiach! PS. NA zdjęcia siewek w złocie napatrzeć się nie mogę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak napisałem, nawet podczas wakacji można się czegoś nauczyć:))) PS. Niestety po ostatnich ulewach siewkowe miejsce zostało czasowo stracone z powodu zbyt wysokiego poziomu wody.

   Usuń
 11. Witaj, Wojtku.

  Mój brat jako żonkoś po wymianie zdań ze Świeżo Poślubioną również przywlókł się do nas, mając w torbie dwie najcenniejsze wędki i wodery:)

  Zdjęcia...
  Gdyby nie one, chyba bym tu nie przetrwała...
  Wiesz, że ci barbarzyńcy obetonowali niemal wszystkie brzegi...

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię Twojego Brata!! To najfajniejszy gatunek ludzi, choć pewnie wiele osób niekoniecznie by się z tym zgodziło:)) PS. Byłem kiedyś nad Renem w Holandii. To już nie jest rzeka. To jest szlak wodny i nic poza tym. U nas też nie jest lepiej. Czytałem, że ostatnio wybetonowano dna wąwozów w okolicach Kazimierza Dolnego i to raczej nie był efekt przegrzania mózgów, tylko chroniczna głupota!

   Usuń
  2. Myślę, że byście się dogadali:)
   Wszystko, co wiem o latających, pływających, pełzających - to od niego:)
   O tym zielonym i kolorowym, co z ziemi wylazło - też:)

   Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. Jestem tego pewien, gdyż - jak podejrzewam - należymy do tego samej bandy :))))

   Usuń
 12. Bardzo ciekawe ciekawostki! Okazuje się, że są między Ziemią a Jowiszem rzeczy o których mi się nie śniło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że Cię zaciekawiłem, a to jeszcze nie koniec :)))

   Usuń
 13. Te wpisy wnoszą tyle humoru w naszą szarzyznę, że z całego serca gratuluję dowcipnego spojrzenia na rzeczywistość. Zdjęcia ptactwa nad wodą i na wodzie rewelacyjne.
  Zasyłam serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję za podtrzymanie mnie na duchu:)

   Usuń
 14. Piękne zdjęcia. Gdyby zabrano Ci aparat, zniknęłyby piękne pejzaże...
  A szkoda by było :)
  Pozdrawiam
  zolza73.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby zabrano mi aparat, pejzaże nie zniknęłyby na pewno, a poza tym, mam dwa:))) PS. Odwiedzę:)

   Usuń
 15. Nadzwyczaj pyszna tekstowa jajecznica:)) Nie wiedziałam, że tumaki zjadają grzyby. Foty piękne, szczególnie mię zauroczyły 16 i 23 :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci smakowała:) Tumaki, jak się okazuje, jedzą wszystko, o czym przekonaliśmy się ostatnio na rozlewisku:)))

   Usuń
 16. O. Od upałów - to prawda i pewnie dlatego Egipcjanie z piramidami też tak mają - jak się w piramidzie coś podzieli i doda odjęte, to wychodzi równik i nie tylko. Kaczki na zdjęciach w ogóle nie wyglądają, jakby szykowali się na nie starcy od Inuitów, takie są spokojne i wyluzowane. Śliczne bardzo.
  No i pomyśleć strach, że trwałość małżeństwa najbardziej gwarantuje tłusty talerz. I to mimo fery na rynku niewtórnym. Dobre w sumie i to. ;)
  Pozdrawiam, Czajka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, a właściwie czytam ... a właściwie, to chyba to samo, że postrzegasz świat podobnie do mnie lub w ten sam sposób reagujesz na ciepło:)))) PS. Tłusty przed, czy po ?

   Usuń
 17. Z tego co czytam to żurki narazie prowadzą w rozgrywkach extra ligi bagiennej :))) Ale jak was znam , przed końcem sezonu wrpowadzicie intensywne treningi i wyjdziecie na prowadzenie , czego wam mocno życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie, ale o całkowitym zwycięstwie mowy nie ma. Dzięki Paweł, też mamy taką nadzieję:)

   Usuń
 18. Eeeee no fajnie Kolega policzył, oczywiście w stylu Biebrznięty. Ale jednak trochę tego knajackiego, wulgarnego i obrazoburczego żal. A na zdjęciach znajdują się również wodniki??? Proszę, nawet jeśli się nie znajdują, napisz że tak. Będę sobie wmawiała żem taki ekspert od fruwających:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten Biebrznięty, to już chyba powoli przeszłość. Knajackie będą, gdy przejdę na emeryturę. Oj zacznie się wtedy dziać :)))). Co zaś tyczy wodników, to po ponownym przyjrzeniu się fotkom, stwierdzam, że na wszystkich bez wyjątku znajdują się wodniki. Coś niespotykanego!

   Usuń
  2. Żartowniś. A ja chciałam się dowiedzieć, czy potrafię je rozpoznać- buuu.

   Usuń
  3. Hmm, jakby to napisać ... nie :)))

   Usuń
  4. Jeszcze nie wszystko stracone. Podobno od 2019 rusza jakaś podyplomówka z wodnikologii!

   Usuń
 19. Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzie wierzą w to, co powiedzą amerykańscy naukowcy. Naukowcem - amerykańskim - wprawdzie nie jesteś, ale uważaj na te prawdy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugerujesz, że ludziska kiedyś mogą zacząć wierzyć w takie bzdu ... takie prawdy? :))

   Usuń
 20. Rozumiem te obiektywy, ale jak udało ci się obliczyć te trzy piąte kwadransa dla azjatyckiego szwacza...;)
  Zdjęcia - poezja! Ptaki chyba wiedzą kto robi te sesję i dlatego tak cudownie pozują;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gŁoś ma kontakt z racji wykonywanego zawodu:))) PS. Dziękuję:) Mam taką nadzieję!

   Usuń
  2. Jak będę miała więcej czasu(a zapowiada się, że soon) to mam zamiar obejrzeć wszystkie Twoje zdjęcia i w związku z tym pytam - czy mogę sobie niektóre skopiować? Takie obejrzenie na raz budzi niedosyt;)

   Usuń
  3. Oczywiście, będzie mi bardzo miło:) Uprzedzam jednak, że to tylko blog, więc znajdziesz tu duuuużo dokfotek.

   Usuń