O mnie

Moje zdjęcie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Poland

środa, 17 lutego 2016

Wiosna!!!!!!!!!!!!!!!!!


     W tym miejscu miał być inny post. I będzie, ale dopiero w weekend. Trudno bowiem pokazywać zdjęcia jakiegoś, całorocznego zwierzaka, gdy do okna zastukała przedwczesna wiosna. Nie, żeby tam od razu waliła młotkiem, ale nie było to też nieśmiałe, mysie skrobanie.
     Zdjęcia poniżej pokazują prawie wszystko to, co udało mi się zaobserwować w trakcie dzisiejszego wyjazdu w teren. Miałem w tym miejscu do załatwienia inne sprawy, więc pstrykałem niemalże w biegu i stąd sporo dokfotkowatości. Nie mam niestety na zdjęciach żurawi i skowronków, które także pojawiły się już na podolsztyńskiej Warmii. Podobno są także czajki, ale akurat tych, nie udało mi się spotkać.
    Oczywiście nie ma się co podniecać. Nie raz już przecież witaliśmy się z wiosną, a kilka dni później wracała zima. Te pierwsze gęgawy (choć nie dam ręki uciąć, że nie są to osobniki, które przezimowały w kraju) i gęsi białoczelne, to coś w rodzaju zwiadu, podobnie z resztą jak, nieliczne jeszcze, żurawie. Wróci zima, to wycofają się w cieplejsze miejsca. Wszystko to jednak nieważne. Zwiad, czy nie zwiad, takie widoki po ciemnych miesiącach pseudozimy, to i tak najlepsza rzecz na świecie.
 

 

24 komentarze:

 1. świetny wypad, tym bardziej, że jak zrozumiałem, niejako przy okazji. To cieszy szczególnie!
  kapitalne sarny i oczywiście orłański młodzian!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Krzychu. Niestety nie mogłem tam zostać dłużej, a dziś jest tak, jak widzisz za oknem, czyli prze ..., przeklęta zima:)

   Usuń
 2. Idzie już wiosna, idzie :-). U mnie w ogrodzie wyjrzały pierwsze kwiaty.
  Lubię takie zdjęcia zwiastujące cieplejsze dni :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przyszła i poszła. Dziś na Warmii mamy listopad:) Ale jak napisałem niżej, to już tylko kwestia dni i wreszcie się zacznie:)

   Usuń
 3. Ależ się zawiośniło, w słońcu wszystko wygląda pięknie. Ponoć na Kwiecewie są już tamtejsze gęsi, a ja w sobotę słyszałam i widziałam pierwiosnka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyglądało. Niestety dziś już po staremu. A zdjęcia są właśnie stamtąd:) Oprócz lokalnych gęgaw jest też sporawe stadko białoczelnych i być może coś jeszcze, ale nie miałem czasu na dłuższe obserwacje.

   Usuń
 4. Świetne zdjęcia, faktycznie pachnie już wiosną, gdy przestaniesz słychać żurawie, gęsi, czy skowronki, ale bardzo trudno je sfotografować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Wczoraj pachniało, a już dziś nie bardzo. Nic to jednak, cierpliwie poczekamy na ostateczne odejście zimy:)

   Usuń
 5. Radość Panie Wojciechu zobaczyć (choćby na zdjęciach) gęsi ponownie. Nie tylko ze względu na ich niezaprzeczalną urodę, ale i wiosnę, którą zwiastują. A ja wczoraj wracając do domu kątem oka zobaczyłam stado beżowego drobiazgu na zaoranym polu i oczywiście nie rozpoznałam co to stado zacz, ale lubię sobie pomyśleć że były to skowronki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj radość! Co prawda niewiele ich jeszcze, ale oko cieszą i to bardzo! PS. Bo to były skowronki, choć jeszcze nikt ich nigdy w stadach nie widział:) Poważnie, to już są, a pewnie i żurawie w okolicach Tuławek, lada moment, pojawią się.

   Usuń
  2. Już są one żurawie. A skowronki po przylocie nie są w takich tam stadkach? No to nie wiem co to były za ptaszyny.

   Usuń
  3. Kurcze, a pogoda taka, że i skowronka z domu nie wygonisz. A co do stadka, to głowy jednak nie dam. Dużo gatunków bezpośrednio po przylocie rozwiązuje stado i ptaki zaczynają działają indywidualnie. Osobiście skowronich stad, jako żywo nie widziałem:)

   Usuń
 6. Zaczyna się okres najbardziej ulubiony przez wszystkich,ja do tego grona również się zaliczam :) Najciekawsze jest to że jak zacznie wszystko przybywać to nie będzie wiadomo na co się wybrać,tyle temat ciekawych do fotografowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plan trzeba zrobić! My już mamy doskonale opracowany plan, jak zrobić ... plan, czyli pierwszy, najważniejszy etap za nami:)

   Usuń
 7. Fajne zdjęcia, u mnie od wczoraj śnieg :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas, to też była niestety, jednorazówka. Dziś wszystko wróciło do lutowej normy:)

   Usuń
 8. wiosną zapachniało.. i ten ptasi harmider... orzeźwiająca odmiana po otępieniu zimowym. Fajne zdjęcia, szczególnie sarenki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapachniało ... przez pół dnia. Aktualnie mamy śnieg z deszczem i tyle tej wiosny. Może jutro uda nam się z gŁosiem gdzieś wyskoczyć, chyba że listopad postanowi zostać na dłużej.

   Usuń
 9. Jak na "w biegu robione" całkiem fajnie wyszyły...

  OdpowiedzUsuń
 10. Na Twoich zdjęciach wiosna,cudowne.Już pewnie przyleciały z daleka gęsi,bo słychać i widać było je na niebie.Żurawie dumnie kroczą już na łące u nas szukając pożywienia,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz, dla odmiany będzie zima:) A tak na prawdę, wiosna już chyba na dobre rozgościła się na Warmii!

   Usuń
 11. Też już widuję coraz więcej klucz :) ... W zeszłą niedzielę spotkałem 2 żurawie, a wczoraj parę bocianó czarnych :)
  WIOSNA :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluczy już nie widuję. Mam wrażenie, że gęsie szlaki migracyjne ominęły Olsztyn. Na szczęście mamy niedaleko takie małe rozlewisko. Foto relacja wkrótce:)PS. Boćki czarne o tej porze roku, to już kompletne kuriozum!!

   Usuń