O mnie

Moje zdjęcie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Poland

wtorek, 19 maja 2015

Kwiczoli sequel.


Zwykle nie zamieszczam postów w tzw, międzyczasie, ale tym razem chodziło o czas. Dobrze, że gniazdo kwiczołów jest monitorowane przez Beatę Kurowicką z zespołem, gdyż jutro lub najdalej pojutrze, zastałbym je puste. Jak widać, młode szykują się już do wylotu, co zresztą potwierdzają, już szwendające się po Kortowie gangi kwiczolich podrostków. Co prawda jeszcze nie atakują ludzie, ale z potwierdzonych informacji wynika, że jeden z takich, rozwydrzonych nastolatków, usiłował, przepraszam za wyrażenie, zrobić furę na pobliskim parkingu.

Poprzednie zdjęcia zrobiłem 6 dni temu. To najlepiej pokazuje, jak krótko młode drozdy (bo do takich zalicza się kwiczoł) pozostają w gnieździe i jaki wysiłek muszą włożyć rodzice, by od ślepego golasa doprowadzić je, do widocznego poniżej etapu. To niestety również potwierdzenie tego, jak trudno jest fotografować przyrodę, gdy nie jest się zawodowcem i nie można temu zajęciu poświęcić tyle czasu, ile to wymaga.
 

 
  

17 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Szkoda tylko, że na kolejną sesję trzeba będzie poczekać do następnego maja.

   Usuń
 2. Podrosły i od razu są jakby mniej głodne. Może chociaż w piątek zdąży Pan jeszcze jedną serię zrobić. Piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Głodne są tak samo, tyle tylko, że nie miałem czasu na dłuższe posiedzenie. A w piątek jadę po coś zupełnie innego i mam nadzieję, że to coś będzie.

   Usuń
 3. po pierwsze chciałbym podkreślić, że komentuję kumplom posty ... tu użyję trudnych słów - regularnie, skrupulatnie, ochoczo, sprawia mi to przyjemność i nie oczekuję tego samego, z wyjątkiem postu pod tytułem "to wprost niewiarygodne", więc byłoby miło, gdybyś do jasnej cholery, w końcu coś skrobnął, bo brzydzę się wywieraniem presji w takich sprawach, bo wolałbym to pozostawić sumieniu moich Kumpli, a dodam, że manipalacjami też się brzydzę ;) Aaaa, bo bym zapomniał - kwiczki rewelacyjne!!! Asssie przyssał do Beatryczego gniazdka ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasu brakuje na ogarnięcie tego wszystkiego Panie Dzieju. Postaram się jednak o regularność.

   Usuń
  2. Ludzie, juz drugi komentarz jakiś taki dziwny i do mnie pije. Mam nadzieję, że to żart był

   Usuń
  3. Las mu widać zaszkodził! Powinien trochę w betonie pomieszkać, tlenku ołowiu powdychać i przejdzie.

   Usuń
 4. Witaj zdjęcia jak zwykle na wysokim poziomie,szkoda że kwiczoły nie wyprowadzają więcej lęgów tak byś miał okazję na jeszcze parę rund z nimi.Uchyl rąbka tajemnicy odnośnie piątku,tajemniczo to zabrzmiało i ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Paweł. Uchylę, ale telefonicznie :)

   Usuń
 5. Wojciechu, miałeś rację. Dzisiejsza kontrola gniazda ujawniła, że już większość łodych wyleciała. Został jeden bidulek i słabo mu wróżę. Nie widziałam żadnego z rodziców zainteresowanych karmieniem. Drugi młody w trochę lepszej sytuacji siedzi na gałęzi sąsiedniego drzewa i drze pysk żeby ktoś go uratował, bo nie wie co czynić. Reszta towarzystwa zastanawia się, które auto na parkingu skroić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, bo jednak zrobiłem za mało zdjęć. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu się pojawią, a na razie lepiej przeparkuj samochód!

   Usuń
 6. Jestem w szoku jak one szybko urosły i wszystkie równe, dobra robota rodziców, no i fotografa - świetna pamiątka :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niestety cecha drobnych ptaków. I jak tu je fotografować? Znajdujesz gniazdo, szykujesz ukrycie, a potem przychodzi tydzień deszczu i po zdjęciach.

   Usuń
 7. No i niech się wiedzie tym puchatym malcom!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że spotkam je zimą na jarzębinach :)

   Usuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń